EPIC 52K

3800 m yükseklik kazanacağımız parkurumuza, Barış ve Kardeşlik Köyü Kayaköy’de dostça başlayacağız. Sırasıyla eski Osmanlı köyleri olan Keçiler ve Belen’den devam edeceğiz. Keşiş Elefterios’un elleriyle oyarak yaptığı Afkule Manastırı’nda derin nefes alıp manzaranın tadına varacağız. Turkuaz rengi Soğuksu Koyu’ndan Ölüdeniz’e doğru devam edeceğiz. 3000 yıllık Likya yolundan sonra Babadağ zirvesine çıkıp finişe varacağız.

SAĞLIK RAPORU: Climbolic Babadağ Epic Trail yarışının tüm parkurları için 30 Ekim 2021 tarihine kadar geçerliliği ( 6 aydan eski olmayan sağlık raporu kabul edilecektir.) bulunan sağlık raporu alınması gerekmektedir. Yarış tarihinde geçerliliği olan lisanslar kabul edilecektir.

EKİPMAN: Güvenlik ve yarışların iyi bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için her katılımcının aşağıda belirtilen tüm zorunlu ekipmanlara sahip olması gerekmektedir. Hava şartları ve yarışların uzun saatler sürmesi, ekipmanların zorunlu olmasındaki başlıca etkenlerdir. Hava şartlarının durumuna göre organizasyon zorunlu ekipmanlarda değişiklik yapabilir ve bunu yarışmacılara bildirir. Her katılımcı, organizatörler tarafından belirlenen zorunlu ekipmanlarını kayıt esnasında sunmayı ve etkinlik boyunca yanlarında bulundurmayı kabul eder.

ZORUNLU EKİPMANLAR

1. Yarış şartlarına uygun çanta,
2. Tüm yarış süresince görülür biçimde yerleştirilmiş göğüs numarası,
3. Zamanlama çipi (Organizasyon tarafından verilecektir),
4. Cep telefonu (Organizasyon ve acil durum numaraları kayıtlı olmalı ve yarışçıya yarıştan önce, yarış sırasında ve sonrasında her zaman ulaşılabilir olmalıdır. Harici bir batarya tavsiye edilir.),
5. Bardak (minimum 15cl),
6. En az 1 litre sıvı kapasitesine sahip su şişesi, matara veya su torbası,
7. Kafa lambası ve yedek pilleri (200 lümen ya da daha fazlası tavsiye edilir),
8. Acil durum battaniyesi (1.40 x 2.00 minimum),
9. Düdük,
10. Elastik bandaj (en az 100 cm x 6 cm),
11. Yemek rezervi (Performans ve acil gereksinimler için 3-4 adet enerji jel veya benzeri sporcu gıdaları tavsiye edilir.),
12. Dağlarda kötü hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmış, su geçirmez, nefes alabilen ve kapüşonlu ceket,
13. Şapka, bandana veya bere,
14. Eldiven,
15. Kimlik.

* Kayıt esnasında yukarıda belirtilen ekipmanların gösterilmesi zorunludur.

TAVSİYE EDİLEN EKİPMANLAR
1. Güneş gözlüğü,
2. Güneş kremi,
3. Baton,
4. Vaseline ve benzeri kremler,
5. Bir miktar para,
6. GPS saat,
7. Elastik bandaj kesmek için bıçak veya makas,
8. Uygun ayakkabı.